Про стан підготовки міського господарства до роботи в осінньо - зимовий період 2014-2015 років

Для забезпечення сталого функціонування міського господарства в осінньо-зимовий період 2014-2015 років забезпечено виконання обсягу підготовчих робіт, у відповідності з визначеними і затвердженими основними заходами, згідно рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради №187 від 04.06.14р «Про підсумки роботи міського господарства в осінньо-зимовому періоді 2013-2014 років та затвердження основних заходів з підготовки міського господарства до роботи в наступному періоді 2014-2015 років».

З метою оперативного аналізу та контролю за ходом підготовки підприємств галузі до роботи в зимових умовах проводилися засідання оперативного штабу з питань підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років, на яких розглядалися проблемні питання та проводився моніторинг ходу підготовки об’єктів міста до роботи в зимовий період.

В тепловому господарстві міста на об’єктах КП «Житомиртеплокомун-енерго» виконано поточний ремонт 64 котелень, підготовлено до роботи 254 котлів, у т.ч 12 котлів капітально відремонтовано, проведено повну заміну 3,97 км. мереж опалення, у т.ч 1,64 км. з використанням труб в пінополіуретановій ізоляції, здійснено хімічну промивку 14 котлів, підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 81 ЦТП, відремонтовано 2725 кв.м покрівлі на об’єктах теплозабезпечення, здійснено ремонт 7 димових труб, проведено наладку та оптимізацію гідравлічного режиму систем теплопостачання.

Загальна вартість виконаних робіт з підготовки теплового господарства становить 16,3 млн.грн. із 20,5 млн.грн., що заплановані. Теплогенеруюче обладнання котелень КП «Житомиртеплокомуненерго» Житомирської міської ради, на сьогодні, знаходиться у повній технічній готовності.

Нагальною проблемою, яку необхідно вирішувати, — це забезпечення сталого проходження опалювального сезону в умовах газового конфлікту з Російською Федерацією, отримання ліміту природного газу, проведення своєчасних розрахунків за споживання природного газу перед НАК «Нафтогаз України» та погашення існуючого боргу.

В рамках підготовки до роботи в осінньо-зимовому періоді 2014-2015 років КП «Житомирводоканал» виконано комплекс робіт на підвідомчих об’єктах, зовнішніх мережах водопроводу та водовідведення.

Замінено 0,96 км. водопровідних мереж, відремонтовано та прочищено 150 водопровідних та 40 каналізаційних колодязі, проведено ремонт 172 водорозбірних колонки, відремонтовано 230 одиниць запірної арматури різних діаметрів в оглядових колодязях, виконано профілактичні роботи 30 насосних агрегатів, промито 3,7 км мереж водовідведення. На водопровідних насосних станціях 3-х підйомів здійснено заміну засувок, виконані роботи з очищення, промивання та дезінфекції резервуарів чистої води.

З метою дотримання технології водопідготовки виконано комплекс профілактичних робіт на водопровідній станції 2-го підйому із заміни фільтруючого завантаження, заміні ділянок трубопроводів та частини обладнання, що дозволить забезпечувати очищення води споживачам міста у осінньо-зимовому періоді 2014-2015 років згідно санітарних норм. На виконання зазначених робіт використано майже 1,0 млн. грн.

На сьогодні залишається питання відновлення благоустрою місць розкопок після проведення земляних робіт, пов’язаних з проведенням ремонтно-аварійних робіт на підземних інженерних комунікаціях.

На базі комунального підприємства «Управління автомобільних шляхів» Житомирської міської ради з настанням несприятливих погодних умов буде забезпечено цілодобове чергування механізаторів спеціалізованих машин та виконання відповідних заходів спецтехнікою упродовж зими. Спільно з комунальним підприємством «Експлуатація штучних споруд» Житомирської міської ради проведено очищення мереж зливової каналізації для забезпечення пропускної спроможності під час дощів і танення снігу. З цією метою промито 25,4 км мереж зливової каналізації, прочищено 169 зливоприймальних колодязів та 295 решіток.

Відповідно весняного акту обстеження визначено потребу в ремонті покриття 191 вулиці та провулків міста, це на площі 256,8 тис. кв. м, на загальну суму 51,8 млн. грн. в т.ч.:

— капітальним ремонтом — 195,3 тис. кв.м – 42,2 млн. грн.;

— поточним ремонтом — 61,5 тис. кв.м – 9,6 млн. грн.

В 2014 році шляхоремонтні роботи фінансуються за рахунок коштів державної субвенції.

На вибірковий капітальний та поточний ремонт покриття вулиць та провулків в м. Житомирі передбачено 19 524,1 тис. грн., за рахунок яких передбачено відремонтувати покриття 56 вулиць та провулківміста, загальною площею 121,6 тис. кв. м. з них: вибірковий капітальний ремонт — 17 677,6 тис. грн. — 30 вулиць, 108,0 тис кв.м; поточний ремонт — 1 846,5 тис. грн. – 26 вулиць, 13,6 тис. кв.м.

Станом на 01.09.2014 р. виконано ремонт покриття на 31 вулиці загальною площею 59,4 тис. кв. м. (49 %), вартістю — 10 656,1 тис. грн. (55%)

Спільними перевірками було проведено обстеження та забезпечено належний технічний стан гідроспоруд, інженерних комунікацій, технологічного обладнання та спецтехніки комунальних підприємств.

В ході підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014 – 2015 років протягом 15-18 вересня поточного року управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення проведено комісійну перевірку стану готовності сил та засобів об’єктів життєзабезпечення населення міста до ліквідації аварійних ситуацій в осінньо-зимовий період.

Стан готовності сил та засобів об’єктів життєзабезпечення населення міста до ліквідації надзвичайних ситуацій та аварій в осінньо-зимовий період оцінюється, як задовільний.

Порівняно з минулим роком відмічається підвищення рівня відповідальності керівників об’єктів життєзабезпечення за підготовку сил та засобів до ліквідації надзвичайних ситуацій та аварій в осінньо-зимовий період покращилась.

Разом з тим, на комунальних підприємствах водо-теплопостачання внаслідок відсутності оборотних коштів, не в повному об’ємі створені запаси матеріального резерву на випадок виникнення аварійних та непередбачуваних ситуацій.

Підготовка житлового фонду до опалювального сезону 2014-2015 років проводилась за рахунок обігових коштів житлово-експлуатаційних підприємств. Виконано поточний ремонт у 297 під’їздах житлових будинків; в 336 будинках виконано вибіркові ремонти покрівель над квартирами; відремонтовані внутрішньобудинкові інженерні мережі, а саме:

а) гарячого водопостачання в 158 будинках;

б) холодного водопостачання в 496 будинках;

в) теплопостачання в 481 будинках.

Також було відремонтовано електрощитових в 516 будинках; відремонтовано цоколі в 102 житлових будинках; прочищено 1205 організованих зливостоків з дахів та покрівель будинків; підготовлено всі 693 елеваторних вузли; промито, спільно з КП «Житомиртеплокомуненерго», внутрішньобудинкових систем опалення в 16 житлових будинках; підготовлено 24 одиниці тротуарно-прибиральної техніки (ТУМ);

Проводиться заготовлення піщано — сольової суміші для посипки тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів під час ожеледиці, проводяться роботи по прибиранню та утепленню підвальних приміщень, технічних поверхів та під’їздів в житлових будинках.

В цілому виконані основні заходи з підготовки об’єктів КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Відповідно до завдань, визначених рішенням від 04.06.2014 р. №187, силами Житомирського РЕМ ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» та ПАТ «Житомиргаз» виконані заходи з підготовки підвідомчих об’єктів до роботи в осінньо-зимовому періоді 2014-2015 років.

Виконання заходів щодо сталого функціонування об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери, розрахунки теплопостачального підприємства та питання погашення боргів за спожиті енергоносії, отримання лімітів на природний газ залишаються на постійному контролі управління комунального господарства міської ради та міськвиконкому.

Начальник управління комунального господарства міської ради О. В. Марцун

В.о. начальника управління житлового господарства міської ради І. В. Ярош

11.12.2014
306
№ 33