Володимир Кропивницький: у Житомирі з'явиться Музей каменю Житомирщини

У минулому 2018 році проект бюджету участі "Музей каменю Житомирщини" (міні-музей гранітних родовищ під відкритим небом у вигляді скверу) був у рейтингу переможців. Але, міська влада в особі Сергія Сухомлина та секретаря Наталії Чиж спотворили результати бюджету участі, знявши відсотки з проекту, що призвело до втрати голосів житомирян і проект не став переможцем. На Корбутівці завдяки противправним діям чиновників залишився смітник.

23 травня 2019 року за сприяння депутата Володимира Кропивницького з обласного бюджету виділено субвенцію у розмірі 500 000 грн. для реалізації проекту "Музей каменю Житомирщини".

"Ця ідея виникла у мого батька Миколи Кропивницького, за власний рахунок виготовили ескізи проекту. Мої та пости мого батька в соціальній мережі на цю тему викликали в житомирян інтерес і жваву дискусію. Це грандіозний проект у масштабах міста. За умови співфінансування, у 2018 році розробимо проектно-кошторисну документацію і розпочнемо підготовчі роботи, з весни 2020 року - основна частина проекту. Музею каменю бути попри всі перепони влади" - зазначив Володимир Кропивницький.

«Музей каменю Житомирщини» – музей різновидів граніту під відкритим небом, проектом передбачається мощення плитки, встановлення лав, освітлення, гранітні брили, озеленення, арка. Розташування - мікрорайон Корбутівка між Житомирським торгово-економічним коледжом та Житомирським державним технологічним університетом.

https://zhytomyr-budget.e-dem.in.ua/#/project/3360?return=search:41&compid=37

Житомирщина – столиця видобутку граніту. Проект передбачає популяризацію родовищ граніту Житомирщини. Для реалізації проекту обрано локацію - мікрорайон Корбутівка між Житомирським торгово-економічним коледжом та Житомирським державним технологічним університетом. Граніт відомий по всьому світу, і протягом багатьох тисячоліть цей натуральний камінь завжди використовувався там, де потрібні були ефектні композиції, архітектурні ансамблі і незламні монолітні стіни. Багато пам'ятників старовини, виконані з граніту, збереглися до наших днів, майже не втративши своєї первозданної форми.

Виставка музей каменю Житомирщини може увійти в екскурсійну програму та проведення захоплюючих екскурсій - лекції про видобуток каменю для дітей і дорослих, перегляд тематичних фільмів, проведення пізнавальних майстер-класів, організація зустрічей керівництва області та уроків факультету ГЕФ Житомирської політехніки.18.06.2019
202
№ 409